Перші кроки у DevOps: від теорії до практики

що таке DevOps

Підхід DevOps надає розробникам більше контролю над середовищем, надаючи інфраструктурі більш орієнтоване на розуміння. Безперервна інтеграція (CI) та безперервне впровадження (CD) є ключовими практиками в DevOps. Розробники зливають свої зміни коду в центральне сховище, де автоматично запускаються тести. CD, з іншого боку, є практикою автоматичного впровадження змін коду в продуктивні середовища після проходження автоматичних тестів.

Найкращі практики у DevOps

Принаймні, секрети повинні бути винесені в окремий файл, що ми й покажемо далі, але techops наразі залишимо так. Ці інструменти дозволяють командам керувати та надавати інфраструктуру, необхідну для їхніх додатків, за допомогою коду, сприяючи масштабованості та ефективності, які є важливими аспектами в епоху масштабованість. Методологію зосереджено на стандартизації середовищ розробки з метою забезпечення швидкої підготовки випусків. Низка платформ для онлайн-навчання (наприклад, Udemy, Coursera, edX та Pluralsight) пропонують курси з DevOps-інструментів та технологій. Вони дають можливість вивчати системи керування версіями (Git), інструменти для CI/CD (Jenkins), контейнеризацію (Docker) та оркестрацію (Kubernetes) у зручному форматі. Корисні сертифікаційні програми від таких хмарних провайдерів, як AWS, Google Cloud та Microsoft Azure, дозволяють навчитися специфіці хмарних рішень DevOps.

Як працює DevOps?

що таке DevOps

Для підприємств, у яких немає достатньо ресурсів чи досвіду для самостійного налаштування моніторингу, можуть бути корисними послуги аутсорсингу, наприклад Підтримка ІТ інфраструктури. У межах такої підтримки досвідчені фахівці аналізують стан інфраструктури й пропонують заходи щодо вдосконалення. Хоча впровадження DevOps може зажадати початкових інвестицій у навчання працівників, автоматизацію й інструменти, у довгостроковій перспективі воно дає змогу суттєво економити на операційних витратах. По-перше, автоматизація процесів знижує вплив людського фактора й зменшує ризик помилок. По-друге, швидкий зворотний зв’язок і моніторинг підвищують продуктивність розробки, запобігаючи зайвим витратам на виправлення проблем у майбутньому.

Переваги DevOps

  • Термін «DevOps» означає співпрацю між розробниками (які створюють програми) та фахівцями з ІТ-операцій (які їх обслуговують).
  • Дуже важливо, щоб будь-який продукт був ретельно перевірений щодо якості та наявності помилок, перш ніж випущений у маси споживачів.
  • Він сприяє культурі співпраці, комунікації та розподіленої відповідальності.
  • Системи збирання (Jenkins, GitLab CI, GitHub Actions, Bamboo) забезпечують автоматичне тестування та деплой під час кожної зміни коду.
  • Відомий випадок у невеликій компанії, коли в рамках тестування крос-бекапів і відмовостійкості інфраструктури вдалося перенести сервіси із США до Швейцарії за 10 хвилин і дорогою оновити все, що було потрібно.
  • Коли виникає якась проблема, вона не перекидається від одного співробітника до іншого, як кулька в пінг-понгу, а стає спільною.

Методологія DevOps є невіддільною частиною успішних проєктів у сфері розробки програмного забезпечення (ПЗ). Вона поєднує процеси розробки та експлуатації, дозволяючи командам працювати більш ефективно та злагоджено. У цій статті ми докладно розглянемо, що таке DevOps, у чому полягає суть цієї концепції, які інструменти та сервіси використовуються у цьому напрямі роботи над ПЗ. Крім того, ви дізнаєтеся, хто такий DevOps-інженер, як ним стати і які навички йому необхідні, а також – якими викликами найчастіше супроводжується впровадження цього підходу та яке майбутнє на нього чекає. DevOps (від англійського Development і Operations) — це методологія і культура спільної роботи між командами розробки програмного забезпечення та операційними (експлуатаційними) підрозділами. Основна мета DevOps — об’єднати процеси, інструменти та фахівців із різних сфер, щоб прискорити випуск продуктів, підвищити стабільність інфраструктури та забезпечити безперервне вдосконалення ІТ-сервісів.

Надійність

Запитання про DevOps та CI/CD ставлять на технічній співбесіді, навіть якщо ви щойно завершити курси Проектного менеджмента. На перші ваші місяці роботи, вам точно не треба будуть глибокі знання у цій темі, але базове розуміння, що до мотиваційний лист чого – вам точно потрібно буде. Але якщо треба вказати не лише порт, а й волуми, змінні або заранити декілька контейнерів водночас, то використання command line стає незручним.

  • У когось багато своєї інфраструктури, найкритичніші частини — не в публічних хмарах, а на власних фізичних серверах у кількох дата-центрах.
  • DevOps-інженер — це фахівець, який об’єднує процеси розробки та операційної підтримки, щоб оптимізувати та автоматизувати розгортання, моніторинг, тестування і підтримку ПЗ.
  • Автоматизуючи ці процеси і заохочуючи співпрацю, організації можуть швидше випускати оновлення програмного забезпечення і швидко реагувати на змінні ринкові вимоги.

Дуже важливо, щоб будь-який продукт був ретельно перевірений щодо якості та наявності помилок, перш ніж випущений у маси споживачів. DevOps дозволяє робити максимально докладне, але при цьому швидке тестування, щоб забезпечити бездоганне враження аудиторії про ваш програмний продукт. DevOps також забезпечує надійність і безпеку продуктів через безперервне тестування та моніторинг. Рішення про випуск оновлень приймається тільки після ретельного тестування на всіх етапах, що забезпечує стабільність і зменшує ризик аварійних ситуацій. Завдяки безперервному тестуванню, автоматизації перевірок та кращій взаємодії між командами DevOps дозволяє виявляти баги на ранніх етапах розробки.

що таке DevOps

Ґрунтується на думці про тісну взаємозалежність між розробкою та використанням програмного забезпечення і має на меті допомогти організаціям швидше створювати та оновлювати програмні продукти та послуги. DevOps заохочує співпрацю між розробниками програмного забезпечення, командами забезпечення якості та ІТ-операцій для оптимізації процесу розробки програмного забезпечення. Ламаючи бар’єри між різними командами, https://wizardsdev.com/ DevOps стимулює спільну відповідальність та колективну відповідальність за доставку програмного забезпечення. Співпраця полегшується завдяки різним практикам, таким як міжфункціональні команди, регулярні зустрічі та спільні інструменти та платформи.

що таке DevOps

Цілі та завдання DevOps

За останні роки DevOps набув колосальної популярності серед компаній різного масштабу — від невеликих стартапів до міжнародних корпорацій. За умови правильного впровадження ця методологія дозволяє бізнесу не лише зменшити час випуску нових функцій та оновлень на ринок, а й покращити якість, надійність і безпеку продуктів. У контексті глобальної цифрової трансформації роль DevOps стає дедалі помітнішою, оскільки потреби користувачів у швидкому та ефективному програмному забезпеченні зростають. Багато організацій усвідомлюють, що традиційні «розділені» процеси розробки й експлуатації часто призводять до бюрократії, уповільнення релізів і надмірних витрат. Водночас DevOps-культура створює умови для неперервної інтеграції (CI) та неперервної доставки (CD), даючи змогу постійно адаптуватися до змінних вимог ринку.

  • Share this post

Leave a Comment